Moje lehkost žití

Před několika lety jsem absolutně propadla běhu. Běhu na dlouhé tratě. Když se však ohlédnu ještě o pár let zpět, do období studií, sport nepatřil mezi mé oblíbené aktivity. Tělocvik byl na gymplu na seznamu předmětů, kterým jsem se snažila vyhnout. Ani na „vejšce“ tomu nebylo jinak. Z představy, že dobrovolně trávím svůj volný čas běháním nebo jiným sportem, se mi dělalo mdlo. Ale změna je život a já jsem začala běhat.

Vše se obrátilo po nástupu do práce. Byla jsem tehdy naprosto zapálená do toho, co jsem dělala – marketing, koordinace vzdělávacích akcí. Prostě mě to pohltilo a stal se ze mě workoholik. Zabředla jsem do naprosto destruktivního životního stylu. „Získala“ jsem kila navíc a postupně přicházela o energii a hlavně nápady. Nedostatek inspirace byl pro mě signálem, že je třeba něco změnit. Dostat svůj život do větší rovnováhy, a tak jsem začala běhat, abych si vyčistila hlavu. A i když to ze začátku byla pořádná dřina (ano!, kolikrát jsem se musela přemlouvat, abych běhat vůbec šla), každodenní proběhnutí po práci se nakonec stalo mou zdravou drogou.

Toto období odstartovalo mou celkovou životní změnu. Začala jsem více přemýšlet o tom, jak dostat svůj život do rovnováhy a celkově zlepšit svoje žití. K pravidelným sportovním aktivitám přibyla vyvážená strava. Úspěšně jsem se poprala s kily navíc (úbytek váhy byl víc jak 20 kg) a získala novou energii. V běhání jsem se toužila zlepšovat a vytyčila jsem si cíl – uběhnout půlmaraton. Do svého sportovního plánu jsem zařadila i posilování. Odjakživa mě trápily bolesti zad, a právě ta se při běhání občas ozývala. Začala jsem se více zajímat o posilování s vlastní vahou těla. Chtěla jsem o sportu vědět víc, a tak jsem absolvovala kurz Instruktor fitness. Vzdělání moje nadšení ještě podpořilo a sport se pak stal součástí mojí práce. A je to skvělý pocit! Naprostá lehkost žití…

Chcete také zlepšit svůj životní styl? Sledujte můj blogzine, na kterém najdete inspiraci, rady a tipy jak dorazit do cíle na cestě za lehkostí žití. : -)

Přejít nahoru